hiko
09 آذر 1401 - 11:06

دشمن در جنگ ترکیبی در برابر اقتدار ایران اسلامی شکست خورد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن و شکست آنان در عرصه‌های مختلف نظام اسلامی، گفت: خرده حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌های دشمنان در جنگ ترکیبی نشانگر استیصال و درماندگی آنان در برابر اقتدار ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، اکبر پورات صبح امروز در همایش زکات در بوشهر با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، اظهار داشت: برداشتن قدم‌های مشابه برای تبیین، تبلیغ و اجرا دستورات الهی به‌ویژه زکات به‌عنوان یک فریضه بزرگ که به‌صورت مستمر در قرآن کریم در کنار نماز از آن یاد شده است در جامعه ضروری است و مسئولان این نظام باید متعهد در ساختن ارزش‌های الهی در سطح جامعه باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، تصریح کرد: ‌همه باید برای گسترش فعالیت‌های تبلیغی در نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات تلاش و همت ویژه‌ای داشته باشند و در این راستا شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه و همچنین رسانه‌ها نقش مهمی دارند.

وی افزود: نهادینه شدن این فرهنگ بخش عمده‌ای از مشکلات را برای حل مشکلات نیازمندان و ریشه کن کردن فقر برطرف می‌کند.

پورات خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرماید جنبه اجتماعی و ترجمان اجتماعی نظام ساز زکات این است که انسان‌ها در محیط اسلامی و جامعه‌ اسلامی، برخوردار از اموال دنیوی، در مقابل فقرا و مستضعفین در راستای رضایت خداوند خود را متعهد و مدیون و بدهکار جامعه‌ اسلامی می‌داند بنابراین زکات با این نگاه، یک حکم و شاخص نظام‌سازی است.

وی با بیان اینکه امروز دشمن دقیقاً بر معیارهای دینی تمرکز یافته است، خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ ترکیبی مستقیماً دین را هدف قرار داده و تلاش می‌کند تا تمرکز جامعه اسلامی را در این حوزه از بین ببرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، عنوان کرد: امروز دشمن به این باور رسیده است که ایران اسلامی منافع و رویکردهای مستکبران و جاه‌طلبانه طراحی شده در اتاق‌های فکر آلوده به خطر می‌اندازد و دشمن می‌داند در منطق اسلام شکست معنایی ندارد و پیروز وعده الهی است و این خرده حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها نشانگر استیصال دشمن و درماندگی او از این حقیقت واضح و علنی است.

پورات بیان کرد: باید برنامه‌ریزی صحیح، دقیق و هوشمندی در مقابل سیاست دشمن به‌ویژه در این جنگ ترکیبی اخیر داشته باشیم و ضروری است که با تبیین مستمر شبهات مستمر دشمن را در خصوص احکام الهی و نظام اسلامی برطرف کنیم.

وی افزود: امروز این جوانان و نوجوانان که دشمن در یک خطایی واضح محاسباتی برای پیاده‌سازی برنامه‌های خود به آنها دل بسته است فرزندان کسانی هستند که آنها را مفتضحانه در صحنه‌های مختلف نبرد شکست داده و به دریا ریخته‌اند.

پورات یادآور شد: به فضل الهی این امت اسلامی و مردم شیعه مسلمان در راه پیشرفت، قوی شدن، در راه اجرا احکام الهی، در مسیر نابودی جبهه کفر و جهالت عزتمندانه پیش خواهد رفت و فتنه‌های دشمن را یکی پس از دیگری خنثی خواهد کرد.

معاون استاندار بوشهر بیان کرد: در این راه همه باید به هم کمک کنیم و ما در مجموعه دولت مردمی ایران قوی به‌صورت مستمر در دفاع از دین خدا، مردم و آرمان‌های امام راحل و شهدای گرانقدر مستحکم و استوار خواهیم ایستاد و برای تحقق آن با اقدام جهادی پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889806